Budowa masy mięśniowej na siłowni – jak się przygotować?

Decyzja o rozpoczęciu regularnych wizyt na siłowni zawsze wiąże się z pewnymi zmianami w stylu życia. Ćwiczenia siłowe na odpowiednych maszynach i nie tylko pociągają bowiem za sobą upragniony wzrost masy mięśniowej i zarysowanie się rysunku mięśni w męskiej czy damskiej sylwetce. Jednak, aby zapewnić mięśniom materiał budulcowy do wzrostu, należy wcześniej zaopatrzyć organizm w odpowiednią porcję wartościowego białka.
Odwiedzając siłownię, warto zadbać więc o prawidłową dietę. Pięć odpowiednio skomponowanych posiłków to sportowa złota reguła. Codzienne menu powinno zostać wzbogacone w dania bogate w białko – w tym celu można wykorzystać chude mięso drobiowe, ale i wołowe, a także różne rodzaje kasz i warzywa strączkowe. Oczywiście, nie należy zapominać o wodzie (minimum półtora litra dziennie) oraz źródłach niezbędnych witamin – świeżych owocach i warzywach.
Wraz ze wzrostem mięśni, rozciąga się również skóra. Ćwicząc siłowo, warto więc starannie ją pielęgnować. Każdego dnia nawilżajmy więc skórę całego ciała – w tym celu świetnie sprawdzi się naturalny balsam lub olejek.