Kobieto, nie bój się siłowni

Istnieje mylne przekonanie, że siłownia to miejsce przeznaczone dla mężczyzn. Wiele kobiet unika jej jak ognia, ponieważ boją się, że zamiast spalić tłuszcz wyrobią sobie masę mięśniową i będą wyglądać niczym mistrzynie świata w podnoszeniu ciężarów.
Po pierwsze, aby wyglądać jak zawodowe „fitnesski” trzeba być na odpowiedniej diecie redukcyjnej, która umożliwi uwidocznienie mięśni, a co za tym idzie zminimalizowanie tłuszczu do jak najmniejszej ilości. Zwykłe chodzenie na siłownię nie jest w stanie zapewnić tego typu efektu. Jeśli nie chcesz mieć wyrzeźbionych mięśni, możesz oddać się treningom cardio. Trener pokieruje cię i pomoże wybrać sprzęt najlepszy do osiągnięcia oczekiwanych efektów. Ponadto ćwiczenia pod okiem profesjonalistów są o wiele bezpieczniejsze. Mamy również większą motywację. Wykonując trening w domu nie czujemy takiej presji, jak podczas ćwiczeń w siłowni.
Siłownia to nie miejsce do budowanie mięśni, przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. To przede wszystkim sztab specjalistów i sprzęt, który pomoże nam osiągnąć zamieszone efekty.