Niezbędne akcesoria na siłownię

Wizyta na siłowni nie wiąże się z większymi przygotowaniami. Warto jednak mieć przy sobie kilka przedmiotów, które ułatwią nam poruszanie się po niej, przygotowanie do ćwiczeń, a także wygodę podczas aktywności.
Pierwszy niezbędny element to torba treningowa. O ile przed treningiem strój, buty oraz napój i ewentualne odżywki włożysz bez szwanku do zwykłej reklamówki, o tyle po ćwiczeniach będzie przeszkadzał Ci mokry ręcznik, nieświeża odzież oraz zabrudzone adidasy. Dlatego warto zaopatrzyć się w torbę posiadającą kilka komór, odpowiednich do schowania odzieży, obuwia i żywności oddzielnie.
Kolejny niezbędny przedmiot to bidon na napój. Odpowiednio wyprofilowana butelka pozwoli Ci na regularna nawadnianie organizmu. Do bidonu możesz nalać nie tylko samą wodę, ale wzbogacić ją o mikroelementy, sód, potas, bądź rozpuścić odżywkę.
Przydatnym gadżetem jest opaska na nadgarstek, która usztywniając go jednocześnie służy do ocierania potu z czoła, chroniąc przed szkodliwym działaniem bakterii na skórę.