Wizyty na siłowni – czy warto?

Każdy z nas powinien znaleźć dla siebie jakąś formę aktywności fizycznej. Wielką popularnością nie tylko wśród panów, ale również wśród pań cieszy się siłownia. Czy warto decydować się na ćwiczenia na siłowni spróbujemy odpowiedzieć.
Jak ćwiczyć?
Na siłowni znajdziemy szereg różnorodnych maszyn. To, na których z nich ćwiczyć oraz jak intensywnie powinien określić profesjonalny trener, który musi być dostępny na każdej szanującej się siłowni. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko kontuzji oraz bolesnych zakwasów, które mogą zniechęcić nas do kolejnych ćwiczeń.
Każda wizyta na siłowni musi rozpocząć się od rozgrzewki, która nie powinna trwać krócej jak 10 minut. Na rozgrzewkę wybieramy ćwiczenia aerobowe. Dobrym wyborem jest w tym wypadku rowerek stacjonarny lub bieżnia. Dopiero wtedy można przystąpić do ćwiczeń z obciążeniem, które mają kształtować określone partie mięśni.
Jak często można ćwiczyć na siłowni?
Z całą pewnością nie należy przesadzać. W zupełności wystarczą wizyty co drugi dzień. Nie należy na siłowni spędzać więcej niż godzinę jednorazowo.