Dom czy siłownia- gdzie lepiej ćwiczyć

Kiedy decydujemy się na zmianę stylu życia, pada podstawowe pytanie: co, jak i gdzie ćwiczyć? Możliwości mamy sporo. Możemy trenować w domu lub w siłowni, zdecydować się na ćwiczenia nastawione na spalenie kalorii lub wyrzeźbienie mięśni. Które miejsce zatem lepiej wybrać?
Jeśli jesteśmy samotnikami, nie dysponujemy wystarczającą ilością wolnego czasu i pieniędzy lepszym rozwiązaniem będą ćwiczenia w domu. Wymagają one jednak większej motywacji, zaangażowania i wiedzy. Ćwiczenia w siłowni odbywają się zupełnie inaczej. Nasze błędy i niedociągnięcia poprawi trener. To on również ułoży nam odpowiedni program treningowy, dobrany do naszych oczekiwań i możliwości organizmu. Możemy również liczyć na dobranie diety. Dzięki wizytom w siłowni możemy także poznać wiele nowych, ciekawych ludzi, którzy mają podobne cele do naszych.
Jeśli mamy możliwości czasowe i finansowe o wiele lepiej postawić na siłownię. Jeśli nas na to nie stać, trening w domu również będzie dobrym rozwiązaniem, o ile odpowiednio się do niego przygotujemy.